Postaw na sprawdzone rozwiązania

Postaw na sprawdzone rozwiązania

28 sierpnia 2023 Wyłączono Przez kleo

Wygoda jest tym, co w zgodnie ze sztuką urządzonym domu jest najważniejsze. Trendy się zmieniają, ale pewne sprawdzone rozwiązania nigdy nie wyjdą z mody.

Komfortowe krzesła barowe

Meblami, które zyskują coraz większą popularność, są hokery. Przez lata stanowiły one wyposażenie lokali gastronomicznych, ale ich zalety sprawiły, że zapragnęliśmy z nich korzystać na co dzień. Mimo że są wysokie i na pierwszy rzut oka nie robią wrażenia komfortowych, to ich konstrukcja zapewnia naprawdę dużą wygodę. Obecnie produkowane fotele barowe różnią się często od swoich pierwowzorów – ich producenci starają się bowiem odpowiadać na potrzeby klientów. Coraz częściej możemy spotkać hokery z oparciem, podparciem pod łokcie i w miękkiej tapicerce. Meble te dostępne są w wielu różniących się między sobą szczegółami modelach, dzięki czemu dopasujemy je bez trudu do stylu panującego w naszych wnętrzach. Charakterystyczną cechą hokerów jest wysoka noga wyposażona w podstawkę dla stóp, która zapewnia duży komfort siedzenia. Na rynku znajdziemy jednak też modele z czterema nogami, które zwykle wykonane są z drewna.

Zamiast tradycyjnych krzeseł…

Jest co najmniej kilka miejsc, w których możemy krzesła zastąpić hokerami. Należy do nich z pewnością nowocześnie urządzona kuchnia, gdzie tradycyjny stół zastąpiony jest wysokim blatem. W takim otoczeniu pięknie będą się prezentować hokery w tapicerce ze skóry ekologicznej, na przykład w kolorze czarnym. Elegancji dodadzą modele z pikowanym oparciem, na srebrnej metalowej nodze. Takie hoery sprawdzą się także we wnętrzach industrialnych, nawiązujących wystrojem do loftów. W mieszkaniach zaaranżowanych w bardzo popularnym i lubianym stylu skandynawskim, ale także w rustykalnym czy prowansalskim, najpiękniej zaprezentują się hokery wykonane z drewna – zarówno w jasnym, jak i ciemnym kolorze. Miejscem, gdzie, prócz kuchni, możemy je wykorzystać, jest także jadalnia lub kącik barowy – na przykład zaaranżowany w salonie. Prócz hokerów drewnianych i tapicerowanych, mamy też do wyboru modele wyposażone w siedzisko wykonane z tworzywa sztucznego.